Prečo LOCUST ?

Odhalíme Vám niekoľko tajomstiev na základe ktorých sami usúdite, že LOCUST-y sú výnimočné stroje v ktorých sa spojila kvalita, skúsenosti a zmysel pre detail…


Všetky šmykom riadené nakladače LOCUST majú zabudované vysoko kvalitné oceľové ozubené prevody, ktoré prenášajú silu priamo na kolesá motora. S Locustom nikdy nebudeter mať problém s pretrhnutými alebo poškodenými reťazami v prevodovkách. Pokojne môžete zabudnúť na dlhotrvajúce nastavovanie reťaze po niekoľkých motohodinách používania stroja. S Locustom sa môžete zamerať iba tvrdú prácu v akýchkoľvek podmienkach. Prevodové kolesá vo vnútri prevodovky nevyžadujú žiadnu údržbu ani servis počas celej životnosti stroja.

Motory YANMAR a PERKINS v spojení s nemeckou hydraulikou REXROTH-BOSCH vytvárajú z nakladačov LOCUST vysoko produktívne pracovné stroje, ktoré sa týmto radia na popredné miesta vo svetovej konkurencii ako z pohľadu nosnostných, tak z pohľadu silových parametrov.

Nakladače LOCUST dosahujú vynikajúce kinematické – manévrovacie parametre a vyznačujú sa vysokou dynamikou vďaka riadeniu servojoystikmi a výkonu motora. Špičková vyváženosť nakladačov dovoľuje „tancovať“ na dvoch kolesách či už zadných, alebo predných, čo zatiaľ u konkurencie nie je možné vidieť.

Nakladače LOCUST 903 a LOCUST 1203 šetria pohonné hmoty vďaka inštalovanému LUDV (Lastdruckunabhangige Durchflussverteilung) systému. Čo v praxi znamená, že za motohodinu práce nakladač spotrebuje 3,5 litra pohonných hmôt, čo predstavuje medzi konkurenciou rekord, pretože konkurencia dosahuje spotrebu PHM 6,5 – 7 litrov. Túto funkciu navyše ponúkame v základnej výbave.

V nakladačoch LOCUST je realizovaný úplný sortiment bezpečnostných riešení:

  • výborný výhľad z kabíny operátora na všetky strany a sedadlo operátora vo vyššom položení dovoľuje pohodlnú kontrolu nad situáciou okolo kabíny
  • kabína zaručuje ochranu obsluhy od padajúcich predmetov (FOPS) a prevrátenia (ROPS)
    okná kabíny sú z kaleného skla a chránené ochrannou sieťkou
  • nakladače LOCUST sú vybavené automatickou parkovacou brzdou (zapína sa pri zastavení a spínač pod sedačkou operátora blokuje štartovanie nakladača)